BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 7897180
*
nr 789 7180
Bordslampa
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 17:29:10
- Budhistorik
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
5221 Arbetslampa
PeFeGe, Ledad. Längd: 73+ 73
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:07
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:16
-
5086 Bordslampa
höjd: 24cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:41
-
5275 Bordslampa
mässing, Arvid Böhlmark, Stockholm. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:37
-
2152 Bordslampfot
Elsa Engeström (1885-1976), Sverige. Gustavsberg, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:39
-
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:18
*
Bordslampa
nr 789 7180
Bordslampa
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
5221 Arbetslampa
PeFeGe, Ledad. Längd: 73+ 73
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:07 -
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:16 -
5086 Bordslampa
höjd: 24cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:41
-
5275 Bordslampa
mässing, Arvid Böhlmark, Stockholm. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:37 -
2152 Bordslampfot
Elsa Engeström (1885-1976), Sverige. Gustavsberg, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:39 -
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:18